Znajomość własnego ciała to klucz do harmonijnego życia seksualnego z partnerem. Co zrobić, jeśli sama nie możesz sprawić sobie przyjemności? Oto typowe błędy, które kobiety popełniają podczas masturbacji. Podpowiadamy, jak je naprawić.


  1. Nie staraj się osiągać orgazmu na siłę

Seks nie jest sportem. Im bardziej starasz się osiągnąć orgazm, tym mniejsze są na to Twoje szanse. Dotyczy to również seksu z partnerem. Pamiętaj, że masturbacja to przyjemność, a nie sposób na szybki orgazm. Pozwól sobie po prostu cieszyć się chwilą. Skoncentruj się na tym, co czujesz, a nie na tym, co Ci się wydaje, że powinnaś czuć.

 

  1. Nie czekaj z masturbacją do wieczora

Zazwyczaj kładziemy się do łóżka nie dlatego, że mamy chęć na seks solo, ale dlatego, że chce nam się spać. A czasami jesteś zbyt zmęczona, by mieć siłę na samotną zabawę.

Oczywiście, późny wieczór lub noc jest najlepszą porą na masturbację. Ale nie zaszkodzi, jeśli raz na jakiś czas obudzisz się wcześniej lub zadowolisz się w trakcie dnia.  1. Nie pozbawiaj się przyjemności

Niestety, masturbacja (szczególnie kobieca) nadal uważana jest za tabu. Konsekwencją tego jest poczucie winy, które nie pozwala niektórym kobietom cieszyć się z seksu solo.

Jeśli zauważyłaś, że ma to na Ciebie wpływ - postaraj się to zmienić. To Twoje ciało. Masz pełne prawo na przyjemność. Poza tym, w jaki inny sposób dowiesz się, czego chcesz, a czego nie, i przekażesz to partnerowi?


  1. Nie myśl, że Twoja seksualność zależy tylko od Twojego partnera

Wiele kobiet zrzuca odpowiedzialność za orgazm właśnie na swojego mężczyznę. Jednak Twój orgazm nie może zależeć od tego, czy Twój partner jest dobrym kochankiem, czy jest w pełni świadomy Twojego ciała i zna Twoje strefy erogenne. Faceci nie potrafią czytać w myślach. Jeśli zrozumiesz, czego potrzebujesz - przekażesz mu tę wiedzę, a on zrobi wszystko, żebyś zawsze była zadowolona.


5. Nie zapominaj o zabawkach!
Wiele kobiet, aby osiągnąć orgazm, potrzebuje stymulacji łechtaczki. A my zapewniamy, że gadżety, które to robią, są w stanie przenieść Twój orgazm na jeszcze wyższy poziom! Sprawdź koniecznie nasze propozycje wibratorów, które są przystosowane właśnie do stymulacji łechtaczki.