Wiele kobiet ma kłopot z osiągnięciem orgazmu podczas seksu, mimo że gdy zaspokajają się same, nie mają tego problemu. Wszystko dlatego, że większość z nich nie jest w stanie osiągać orgazmu wyłącznie dzięki penetracji. Mogą jednak istnieć inne czynniki stojące na przeszkodzie orgazmowi podczas seksu z partnerem. 


1. "Nie czuję się atrakcyjna"

Zastanów się, czy istnieją jakieś podstawowe kwestie związane z Twoim poczuciem atrakcyjności, lękami, wstydem. To ogromny zbiór potencjalnych problemów, które uniemożliwiają skupienie się na czerpaniu przyjemności. Jeśli możesz wykreślić te rzeczy z listy “potencjalnie stanowiące problem”, możesz kontynuować.2. Jak poznać swoje ciało?

Nie tylko powinnaś mieć przyzwoitą wiedzę o tym, jak działa ludzkie ciało, szczególnie w odniesieniu do podniecenia i orgazmu, ale także zrozumienie, w jaki sposób mózg i ciało są połączone. Będzie to dla Ciebie ogromną pomocą. Istoty ludzkie są stworzeniami z przyzwyczajeniami. Dlatego najbardziej się ich trzymamy. Nasze ciała i mózgi tworzą ścieżki poprzez powtórzenia. Jeśli wielokrotnie doznałaś orgazmu podczas masturbacji, Twój mózg jest do niego przygotowany, nauczył się go. Jeśli zazwyczaj nie miałaś orgazmu z partnerem, Twój mózg będzie miał naturalnie trudniej.


3. Jak mieć orgazm?


Jeśli Twoje ciało i umysł znają punkt kulminacyjny tylko z chwil masturbacji, to musisz stworzyć nową ścieżkę, dzięki której dojdziesz z partnerem.

Aby to zrobić, podczas masturbacji zwracaj uwagę na to, co dokładnie prowadzi do orgazmu - czy to fantazja czy pewna fizyczna stymulacja? Czy to ilość lubrykantu? Kiedy już to zrozumiesz, znajdź sposób, aby zaangażować swojego partnera w tę metodę. Podziel się z nim swoimi fantazjami i poproś, aby w trakcie seksu zastosował opowiadanie Ci dalszej części historii. Pomyśl o tym jak o seksie na żywo.

Jeśli jest to fizyczna stymulacja, naucz jej swojego partnera. Pokaż mu, powiedz, dosłownie trzymaj go za rękę i pozwól mu uczestniczyć w tym. Powodem, dla którego masturbacja jest pewnym źródłem orgazmu, jest to, że dokładnie wiemy, czego chcemy i jak to robić. Nasi partnerzy, bez względu na to, jak dostrojeni są do naszych ciał, nie zawsze wiedzą, co robić. Tutaj przydaje się wzajemna masturbacja. Dzięki niej możecie nauczyć się nawzajem dokładnie tego, jak lubicie być dotykani, możecie też zadawać pytania.