Ta forma pieszczot potrafi być bardzo kręcąca i jest świetnym środkiem antykoncepcyjnym. Ale niestety nie zabezpiecza przed chorobami. O tym musisz pamiętać przy tego typu zabawach, zwłaszcza, gdy nie znasz zbyt dobrze kochanka.


Co powinnaś wiedzieć, zanim postanowicie nawzajem dać sobie rozkosz ustami?

  1. Jeśli któreś z was ma otwarte ranki (pęknięcia) na ustach lub narządach płciowych, darujcie sobie wieczorną akcję. Tak samo zareagujcie, gdy zauważycie u siebie nawzajem brodawki czy pęcherze - to symptomy, że ze zdrowiem partnera coś jest nie tak.

  1. By zminimalizować ryzyko ewentualnego zakażenia, użyj prezerwatywy do fellatio, a on do cunnilingus (niech odetnie górną i dolną część prezerwatywy, a pozostałą część przetnie wzdłuż - może pieścić cię przez tak powstałą osłonkę).

  1. Wytrysk partnera niech nastąpi na zewnątrz - nie do wnętrza ust osoby, która pieści - to też zminimalizuje ryzyko.

  1. Dokładne umycie zębów zmniejszy ryzyko zarażenia się? To mit, który należy obalić. Jest wręcz przeciwnie - podczas szczotkowania mogą powstać małe ranki, otarcia, które potem będą podatne na przeniknięcie bakterii.

  1. Wirus HPV objawia się zmianami skórnymi przypominającymi brodawki na narządach płciowych i wokół nich. Gdy zauważycie je u siebie, wstrzymajcie się z seksem i jak najszybciej odwiedźcie lekarza.

  1. Nigdy nie uprawiaj seksu bez zabezpieczenia z facetem, którego znasz od pięciu minut i nic o nim nie wiesz. Nawet, jeśli wydaje się nieziemsko przystojny i strasznie kręcący, pomyśl o własnym bezpieczeństwie.