Jak często uprawiacie seks? Raz dziennie, raz w tygodniu, a może raz w miesiącu? Podobno według tego wskaźnika, można ustalić "wiek" Waszej relacji.

Według statystyk, codziennie seks uprawiają ludzie na wczesnym etapie związku - kiedy emocje są silne. Potem częstotliwość intymnych stosunków spada: najpierw do 2-3 razy w tygodniu, a potem zdarza się to raz w miesiącu lub nawet rzadziej. To jest zrozumiałe. Praca, obowiązki domowe, opieka nad dziećmi i inne sprawy nie pozostawiają czasu i siły na intymność. Ale codzienny seks, według seksuologów, to prawdziwe panaceum na wiele problemów i trudności.


Seks przyczynia się do wzmocnienia Waszej relacji 

Intymność to rodzaj psychologicznego "spoiwa" w relacji między kochającymi się ludźmi. Mimo tego, że jesteście ze sobą blisko, macie wspólne zainteresowania, przyjaciół i poglądy na życie - jeśli zanika kontakt fizyczny, stopniowo stajecie się dla siebie obcymi ludźmi. Seks tworzy wspólną przestrzeń emocjonalną, co sprawia, że poznajecie siebie nawzajem lepiej oraz rozumiecie swoje nastroje i pragnienia.

Seks jest zdrowy

Codzienny seks poprawia płodność mężczyzn. Chroni także przed zachorowaniem na raka. Niewiele osób o tym wie, ale gruczoł krokowy pozbywa się szkodliwych substancji rakotwórczych w wyniku regularnej aktywności seksualnej. Seks wzmacnia również układ nerwowy i zwiększa odporność. A co najważniejsze - codzienny seks wzmacnia mięśnie pochwy.


Seks to eliksir wiecznej młodości

Wraz z wiekiem u kobiet i mężczyzn zmniejsza się naturalny poziom hormonów płciowych (estrogenu i testosteronu odpowiednio), co prowadzi do dysfunkcji seksualnej oraz przedwczesnego starzenia się. Regularny, codzienny seks zwiększa poziom wolnych hormonów w organizmie, a tym samym przedłuża ich aktywność.


Seks może zastąpić poranne ćwiczenia

Pokolenie ludzi wychodzących zza biurka tylko po kawę i zasypiających przy komputerze nie ma czasu nawet na siłownię. Sprawy domowe, dzięki nowoczesnej technologii, są wykonywane bez naszego udziału. W efekcie niemal każdy wysiłek fizyczny spada do zera - taka stagnacja powoduje, że zaczynamy chorować i tyć. Codzienny seks rozwiąże ten problem! W połączeniu z orgazmem z powodzeniem zastąpi ćwiczenia zapobiegające chorobom układu sercowo-naczyniowego. Na dodatek, seks jest o wiele bardziej przyjemny niż trening.

Seks jako rehabilitacja psychologiczna

Nastrój osób, które uprawiają seks codziennie znacznie się poprawia. Endorfiny - hormony szczęścia - wytwarzane są właśnie podczas seksu, a to zmniejsza ryzyko depresji i łagodzi niszczące skutki stresu w organizmie. Jeśli nakrzyczał na Ciebie szef, popchnęli Cię w autobusie lub przypadkowo usunęłaś raport, który przygotowywałaś przez trzy miesiące - uprawiaj seks. To pomoże komórkom nerwowym szczęśliwie przetrwać ten straszny czas. Korzystny wpływ na Wasze życie seksualne mogą mieć nowe techniki oraz gadżety erotyczne. Im bardziej zróżnicowane będzie wasze życie intymne, tym mniejsze ryzyko, że znudzicie się sobą w łóżku.