Jest ich tak wiele na rynku, że ciężko wybrać najlepszy rodzaj prezerwatywy dla siebie. Szczególnie, kiedy nie wiesz o nich zbyt wiele. Dlatego poniżej opisujemy wszystkie rodzaje najpopularniejszego środka antykoncepcji.


Prezerwatywy zapewniające wrażenie "skóry na skórze"

Wiele osób nie lubi uprawiać seksu w prezerwatywie, ponieważ taki "obcy obiekt" nie pozwala według nich skoncentrować się na najważniejszym. Pomogą prezerwatywy zapewniające wrażenie "skóry na skórze", których praktycznie się nie czuje.


Prezerwatywy stymulujące, prążkowane lub z wypustkami

Prezerwatywy stymulujące, prążkowane lub z wypustkami zostały zaprojektowane w celu zwiększenia stymulacji narządów intymnych kobiet (i mężczyzn), przyspieszenia orgazmu i dostarczenia bardziej przyjemnych doznań.


Prezerwatywy z dodatkowym nawilżeniem

Takie prezerwatywy to idealne rozwiązanie dla tych kobiet, które mają problemy z nawilżeniem pochwy. 


Prezerwatywy smakowe 

Środek smakowy (banan, truskawka, jagoda itd.) wypełnia pokój przyjemnym, słodkim zapachem. Tak naprawdę smakowe prezerwatywy powstały po to, żeby wyeliminować nieprzyjemny zapach gumy, ale odważniejsi kochankowie zaczęli używać ich podczas seksu oralnego.

Prezerwatywy pogrubione

Nie jesteś pewna/y, czy prezerwatywa jest mocna i nie pęknie w kluczowym momencie? W takim razie zwróć uwagę na pogrubione prezerwatywy. Producenci twierdzą, że odczucia są takie same, ale są one bardziej wytrzymałe i poczujesz się bezpieczniej.


Bardzo cienkie prezerwatywy

To, że prezerwatywy są cienkie, nie oznacza, że są mniej trwałe. To dobry wybór dla tych osób, które nie chcą tracić przyjemności podczas dążenia do bezpieczeństwa.


Prezerwatywy XL

Niektórzy mężczyźni tak kochają swoje penisy, że wybierają ​​prezerwatywy większego rozmiaru. Jednak prezerwatywy XXL zostały stworzone dla tych z nich, którzy mają naprawdę wyjątkowe gabaryty i nie mieszczą się w standardowym rozmiarze.


Prezerwatywy wydłużające stosunek

Czy prezerwatywa wpływa na moc orgazmu? Tak! Prezerwatywy wydłużające stosunek przeznaczone są dla tych par, które chcą uzyskać jednoczesny orgazm. Specjalny lubrykant (benzokaina) opóźnia wytrysk u mężczyzn, a prążki i wypustki na powierzchni prezerwatywy zwiększają stymulację ścianek pochwy oraz przyczyniają się do przyspieszenia orgazmu u kobiet. Uwaga! Środek znieczulający może powodować reakcje alergiczne.


Prezerwatywy świecące

Zabawne, prawda? Jeśli uważasz, że Wasz seks jest nudny i potrzebujecie urozmaicenia, świecąca prezerwatywa to oczywisty wybór. Wystarczy potrzymać ją pod lampą przez około pół minuty.