Seks analny może wydawać się wielką sprawą, jeśli wcześniej tego nie robiliście. I jak każdy inny akt seksualny, jest to coś, na co powinniście - właściwie musicie - się przygotować. Jak przygotować się do seksu analnego? Jak wszystkie nowe rzeczy związane z seksem, wymaga on rozmowy i dobrej komunikacji, zanim cokolwiek się wydarzy. Jeśli więc chcecie czuć się bezpiecznie i pewnie podczas pierwszego seksu analnego, skorzystajcie z naszych porad. 


1. Dooedukujcie się

Seks analny może być zniechęcający, zwłaszcza jeśli natrafiliście na niekończące się dezinformacje na jego temat. Jedną z najważniejszych części czerpania przyjemności z tego doświadczenia jest dowiedzenie się, czego możecie się spodziewać. Poświęćcie trochę czasu na zbadanie tematu. Nie spieszcie się, jeśli nie czujecie się gotowi.

2. Porozmawiajcie wcześniej ze swoim partnerem lub partnerką

Upewnijcie się, że dokładnie przedyskutowaliście temat. Zgoda jest kluczem do każdej zabawy, a zaskoczenie partnera nowym doświadczeniem seksualnym nigdy nie jest dobrym pomysłem.

Omówcie Wasz poziom komfortu i róbcie małe kroki. Nie musicie wywierać presji, aby zrobić coś, na co nie jesteście gotowi. Wiedza o tym, czego się spodziewać, a także jak czuć się komfortowo, pomoże Wam obojgu doświadczyć najprzyjemniejszych wrażeń.

3. Zacznijcie solo

Tak samo, jak masturbacja jest niezwykle ważna dla zrozumienia swojego ciała i poczucia komfortu z różnymi doznaniami, tak jest to naprawdę świetny sposób na przygotowanie się do seksu analnego. Używając dużej ilości lubrykantu powoli wkładając własny palec do odbytu, dowiecie się, jakie to uczucie.

Kiedy czujecie się komfortowo, możecie poeksperymentować z różnymi urozmaiceniami. Używanie małych zabawek do seksu analnego to świetny sposób na przygotowanie się. Kulki analne to wspaniała zabawka na początek, ponieważ są małe. Zacznijcie od włożenia najmniejszego koralika i powoli wsuwajcie więcej, tylko do momentu, w którym czujecie się komfortowo.

Zawsze używajcie dużej ilości lubrykantu. Odbyt nie nawilża się naturalnie, tak jak pochwa, więc potrzebuje tego. Jeśli używacie silikonowych zabawek analnych, nie używajcie lubrykantów silikonowych, a tych na bazie wody, bo w przeciwnym razie gadżety mogą ulec uszkodzeniu.

 

4. Zadbajcie o higienę


Wiele osób wierzy w potencjalny “bałagan”, który może się wydarzyć. Dlatego wcześniej dla własnego komfortu możecie zrobić lewatywę.


5. Zacznijcie powoli


Kiedy przychodzi czas na seks analny z partnerem, a Wy wykonaliście wszystkie powyższe kroki, powinniście być przygotowani emocjonalnie i fizycznie. Poprowadźcie swojego partnera przez to, co sprawia Wam przyjemność, kontrolując tempo. Jeśli w którymś momencie poczujecie ból, dyskomfort, koniecznie o tym powiedzcie. Możecie wypróbować inną pozycję, dołożyć żelu, spróbować za kilka minut. Albo odpuścić. Komfort jest najważniejszy.