Kiedy rozkoszujesz się po orgazmie, to, jak wyczyścisz zabawkę erotyczną, która właśnie wysłała Cię w kosmos, jest prawdopodobnie ostatnią rzeczą, o której myślisz. Ale w rzeczywistości jest to naprawdę ważne.


Czyszczenie zabawek erotycznych pomaga zapobiegać infekcjom, ponieważ bakterie mogą się utrzymywać, jeśli te nie są regularnie myte. Rób to za każdym razem, gdy skończysz ich używać.


Kupując zabawkę, dowiedz się, z czego jest wykonana, ponieważ to materiał i obecność silnika decydują o sposobie jej czyszczenia. Zazwyczaj te informacje znajdują się na opakowaniu, ale jeśli tak nie jest, zapytaj sprzedawcę lub wyszukaj produkt w internecie.


Oto terminy, na które warto zwrócić uwagę:

Materiały porowate a nieporowate

Unikaj porowatych zabawek, w których nawet po czyszczeniu mogą gromadzić się bakterie. Nieporowate zabawki są bezpieczniejsze. Są wykonane z takich materiałów, jak silikon medyczny, szkło, stal nierdzewna klasy medycznej.


Gdy już wiesz, z jakiego materiału jest wykonana zabawka erotyczna, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami. Jeśli Twoja zabawka jest wykonana z:


  • Silikon, szkło, stal nierdzewna (napędzane silnikiem): użyj łagodnego mydła antybakteryjnego, którego używasz do mycia ciała i wilgotnej szmatki, aby wytrzeć zabawkę.

  • Silikon, stal nierdzewna lub kamień (nienapędzane silnikiem): w celu dokładniejszego czyszczenia umieść zabawkę we wrzącej wodzie na osiem do 10 minut lub przepuść przez zmywarkę bez mydła.

  • Cyberskóra: do czyszczenia użyj odrobiny mydła i ciepłej wody. Zbyt dużo piany może uszkodzić delikatny materiał.

  • Twarde tworzywo sztuczne, guma: Te porowate materiały mogą nadal gromadzić bakterie po umyciu wodą z mydłem. Więc do korzystania z nich najlepiej używaj prezerwatywy.


Gdy Twoja zabawka jest już czysta, należy ją całkowicie wysuszyć czystym ręcznikiem i przechowywać w etui lub sakiewce dołączonej do zabawki, ewentualnie w pudełku.