Niezależnie od tego, czy jesteście razem od kilku miesięcy, czy od kilkudziesięciu lat, zbyt łatwo jest popaść w związkową prozę życia. Staje się to jeszcze łatwiejsze w obliczu ogromnej niepewności związanej z pandemią koronawirusa, kiedy uwaga i energia, którą w innym przypadku poświęcasz swojemu związkowi, są skierowane gdzie indziej. A o seksie nie myślisz prawie wcale.

Chociaż w tym czasie nie jest źle oprzeć się na ramie stałego związku i poczuciu rutyny, utrzymywanie tej iskry romansu, która powinna być zawsze obecna, dobrze wróży Twojemu związkowi, a także zdrowiu psychicznemu. Poniżej przedstawiamy sposoby, dzięki którym łatwiej będzie Wam zadbać o relację, a także o świetny seks w pandemii.

Seks w pandemii: wykonuj małe gesty

Codzienne gesty wyrażające sympatię i uznanie dla partnera są niezbędne do poczucia bliskości i więzi. A to z kolei jest istotne dla wszystkich aspektów partnerstwa. Pamiętaj, że przemyślane gesty mogą być częścią wspaniałej gry wstępnej.

Pomyśl o wysłaniu miłej wiadomości w trakcie pracy do ukochanej osoby (nawet, jeśli jesteście tylko kilka metrów od siebie). Śniadanie w weekendowy poranek może sprawić, że Twoja druga połówka poczuje się zaopiekowana. I nie zapominaj o poświęceniu czasu na uściski i pocałunki w ciągu dnia. Daj się ponieść wyobraźni. To Ty najlepiej wiesz, czego potrzebuje partner, co sprawia mu największą przyjemność.

Zwiększona ilość czasu, którą spędzacie razem, daje wiele okazji do wykonania przynajmniej jednego małego gestu każdego dnia. A w dobrym humorze z pewnością chętniej traficie razem do łóżka nie tylko, by się wyspać.

 

Seks w pandemii: Zadbaj o dotyk

W obliczu lęków, obaw i niepewności z powodu izolacji pragnienie intymności może być coraz trudniejsze. Mimo to jest to niezwykle ważne dla utrzymania romantycznej relacji i głębokiej więzi emocjonalnej z partnerem.

Dlatego w ciągu dnia zapewnijcie sobie czas na całowanie, przytulanie się na kanapie, a wieczorem zaserwujcie sobie krótkie masaże. Dotykajcie się jeszcze więcej.

Już sama rozmowa na temat bliskości może pomóc w pobudzeniu pożądania. Może się okazać, że to właśnie teraz jest dobry czas, aby spełnić fantazje lub zrobić rzeczy, o których marzyliście od jakiegoś czasu. Mogą Wam się do tego przydać świetne gadżety erotyczne, które znajdziecie w naszym sklepie. Aktywność seksualna jest również powiązana z obniżeniem poziomu hormonów stresu, co z pewnością ułatwi Wam przejście przez ten trudny dla wszystkich moment.

Seks w pandemii: Róbcie sobie “randki”

Bardzo ważne jest, aby spędzać czas ze swoim partnerem podczas izolacji nie tylko siedząc przy jednym stole na home office czy oglądając seriale wieczorami. Możesz nawet jeść kolację każdego wieczora ze swoim partnerem, ale randka polega na tym, aby skupić się na sobie nawzajem i zapomnieć o tym, co męczy Was każdego dnia. Oczywiście, to będzie wymagało od Was kreatywności. Może to oznaczać przekształcenie jadalni w oświetloną świecami przestrzeń i wypchnięcie mebli z salonu, i stworzenie parkietu. Ale dlaczego nie? 

Niezależnie od tego, co pociągnie za sobą ta randka, skupcie się na rozmowach, na sobie nawzajem i zróbcie wszystko, co w Waszej mocy, aby nie rozmawiać o wirusie, lękach, pieniądzach itp. To jest czas i miejsce na bycie ze sobą i dla siebie.