Seks w trakcie menstruacji jest jednym z tych tematów, których nikt nie chce poruszać, ale każdy chciałby znać detale. Dlatego zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje na ten temat.

 

  1. Orgazm łagodzi skurcze i objawy PMS

Endorfiny wydzielane w trakcie orgazmu mogą zniwelować niektóre objawy PMS, takie jak stres. Niektórym z kobiet łagodzą również skurcze towarzyszące menstruacji.


  1. Orgazm może przyspieszyć krwawienie

Seks w trakcie okresu to z reguły czynność, która robi nieco bałaganu, ale przygotuj się na to, że krwawienie może być obfitsze, niż przypuszczałaś, mimo że z reguły nie masz z tym problemu.


  1. Seks może być przyjemniejszy

Badania wykazują, że kobiety nie tylko mają zwiększony popęd seksualny w trakcie menstruacji, ale także odczuwają większą przyjemność ze zbliżeń.


  1. Nadal możesz zajść w ciążę

U kobiet z 28-dniowym cyklem menstruacyjnym owulacja w okolicach okresu jest mało prawdopodobna (a co za tym idzie możliwość zajścia w ciążę), ale nie jest niemożliwa. Jest wiele przypadków, kiedy kobieta zaszła w ciążę właśnie w trakcie okresu. 


  1. Nie musisz tego robić

Jeśli z jakiegokolwiek powodu miałabyś się czuć niekomfortowo - odpuść. Nie zmuszaj się do niczego, bo przymus nie sprawia przyjemności.